Pamje fantastike nga Liqeni i Paskuqanit! Kamza sot pas 30 vitesh ka parkun e saj, falë investimit të Bashkisë

Kamza sot ka parkun e saj, të rilindur totalisht falë investimit të Bashkisë Kamëz dhe kryebashkiakut Rakip Suli.

Në pak kohë janë mbjellë mbi 10.000 pemë dhe është transformuar totalisht zona përreth Liqenit, që për vite me rradhë ishte lënë në harresë.

Një investim madhor që përfshin pedonalen, stolat, ndriçimin, mbjelljen e pemëve dhe krijimin e ambienteve kreative për banorët e zonës.

Sot Kamza dhe Paskuqani kanë parkun e tyre dhe dita ditës zona po rikthehet në atraksion turistik dhe për vizitorët ditorë.

Më poshtë po ju sjellim postimin e kryebashkiakut Rakip Suli në rrjetin social Facebook dhe një koleksion fotosh fantastike të Liqenit të Paskuqanit.