Kryebashkiaku Rakip Suli, Zv. Kryeministrja, Belinda Balluku dhe Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, inspektojnë nisjen e punimeve për ndërtimin e shkollës “Hillary Clinton” në Kamëz

Kamëz📍- Gjatë ceremonisë për nisjen e punimeve për ndërtimin nga e para të shkollës 9-vjeçare “Hillary Clinton”🏫.

Nder dhe kënaqësi që sëbashku me⬇️:

📌 Znj.Belinda Balluku, Zv. Kryeministre dhe Ministre e Infrastrukturës & Energjitikës;
📌 Znj.Evis Kushi, Ministre e Arsimit dhe Sportit;
📌Z.Peter Zingraf, Ambasadori Gjerman në Shqipëri;
📌Z.Brit Horschke, Drejtor i KFW për Shqipërinë,

i dhamë jetë një tjetër projekti të rëndësishëm, që do të çojë edhe më lart standartet tona në infrastrukturën arsimore✅🥇.
Ndërtesa e re, me grant të Qeverisë Gjermane, do të rilindë më e bukur dhe më e madhe, në një sipërfaqe prej 10,107.36 m2, e strukturuar në 3️⃣8️⃣ klasa dhe 1️⃣0️⃣ laboratorë.

Faleminderit #QeveriaGjermane dhe #KFW për mbështetjen dhe bashkëpunimin e vazhduar🙏