Kryebashkiaku Rakip Suli pret në zyrë Atasheun e Ambasadës Austriake, Znj. Julia Prammer: Biseduam mbi projektet dhe vizionin e Bshkisë për të rinjtë

Kryebashkiaku Rakip Suli zhvilloi një takim me Atasheun e Ambashadës Austriake, Znj. Julia Prammer. Në postimin në rrjetin social Facebook kryebashkiaku Suli shkruan:

Kënaqësi e veçantë të prisja Atasheun e Ambasadës Austriake, Znj.Julia Prammer, në një bashkëbisedim mbi projektet dhe vizionin e Bashkisë Kamëz, si dhe prioritetet e të rinjve🗣.
Në nder dhe në kuadër të këtij takimi u mundësua shfaqja e dokumentarit “Stefan Zweig, autor botëror”, në përkujtim të 80 vjetorit të vdekjes së shkrimtarit austriak 🇦🇹 me famë botërore.
Faleminderit znj.Prammer 🙏 për prezencën dhe librat e dhuruar për Bibliotekën e Kamzës 📚.