Kryebashkiaku Rakip Suli inspekton kopshtin e rilindur “Bota e Luleve”, në Bathore: Kushte dhe standarte bashkëkohore për vogëlushët e zonës

Ditën e sotme kryebashkiaku Rakip Suli ishte në Bathore, ku inspektoi kopshtin e rilindur “Bota e Luleve, të rikonstruktuar totalisht.

Një institucion arsimore model, me kushte dhe standarte bashkëkohore, me ushqim, fjetje, sistemin më të mirë të ngrohjes dhe ambiente argëtuese për fëmijët që mësojnë aty.

Lajmin e jep vetë kryebashkiaku Rakip Suli, i cili në rrjetin social Facebook shkruan:

Bathore📍Gjatë inspektimit në kopshtin e rilindur “Bota e Luleve”🏫.
Ky kopësht do të ofrojë kushte dhe standarte bashkëkohore për 1️⃣8️⃣0️⃣ vogëlushë të zonës, duke përfshirë⬇️:
📌Ushqim;
📌Fjetje;
📌Sistem ngrohës;
📌Ambiente argëtuese.
#PërArsiminQëDuam
#PërKamzënEGjeneratësTjetër