Kryebashkiaku Rakip Suli dhe Ambasadori i Austrisë z.Christian Steiner inagurojnë çerdhen “Hapat e Parë” në Babrru Qendër

Investimet në arsim vijojnë dita ditës në Bashkinë Kamëz.

Një nga premtimet e kryetarit Rakip Suli ka qenë dhe çerdhja në Babrru, e cila për vite me rradhë u la në mëshirë të fatit, ndërsa sot ajo është një realitet i mrekullueshëm, që hapi dyert për vogëlushët e zonës me cilësi dhe standartet më të mira.

Godina do jetë me ambiente komode, kuzhinën dhe ushqimin, këndin e lojrave, sistemin e ngrohjes më të mirë dhe fjetjen.

Lajmin e jep vetë kryebashkiaku Suli në rrjetin social Facebook i cili sëbashku me ambasadorin e Austrisë z.Christian Steiner ishin të pranishëm gjatë momenteve të inagurimit.

Më poshtë postimi:

🤝🏡📍Sëbashku me Ambasadorin e Austrisë, z.Christian Steiner, gjatë inagurimit të çerdhes së re “Hapat e Parë”, në Babrru-Qendër, e cila ngrihet sot më e madhe, më e fortë dhe më e bukur për 8️⃣0️⃣ vogëlushë të zonës !
Tashmë vogëlushët kanë të siguruar :
✅Ushqim
✅Fjetje
✅Sistem ngrohje
✅Ambiente pushimi dhe argëtimi
Faleminderit #SDC #ADA #RDPA dhe #FSHZH🤝!